Rasy psów

Welsch Corgi – co to za rasa?

Welsch Corgi - co to za rasa?

Welsh Corgi to psiaki, które wywodzą od celtyckich psów, przywiezionych na Wyspy Brytyjskie w 1200 roku p.n.e. Co to za rasa? Co warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się na zakup Welsch Corgi? Zapraszam do lektury!

Welsch Corgi – co to za rasa?

Welsch Corgi to łatwe w pielęgnacji i odporne na choroby psy o niewielkich rozmiarach, które są polecane dla rodzin z dziećmi i osób starszych. W przeszłości rasa ta pomagała w wypasaniu owiec i bydła, dziś Welsch Corgi to sympatyczne pieski towarzyszące.

Co warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się na zakup Welsch Corgi?

Słowo “corgi” w tłumaczeniu z języka celtyckiego oznacza po prostu „pies”. Wyróżniamy dwie odmiany Welsch Corgi – pembroke to pieski z krótkim ogonem, natomiast cardigan to Welsch Corgi z długim ogonem.

Corgi są bardzo pojętne i szybko się uczą. To pieski, które są przyjacielskie i łagodne i uwielbiają ruch na świeżym powietrzu, a dzięki temu, że są niewielkie, mogą być trzymane nawet w małym mieszkaniu.

Zanim jednak zdecydujemy się na zakup lub adopcję Corgi, warto pamiętać o tym, że rasę tę charakteryzuje częste linienie. Ma ona także skłonność do tycia. Aby piesek rozwijał się zdrowo, należy więc regularnie szczotkować jego sierść, a także zapewnić mu dostateczną ilość aktywności fizycznej.

A czy Wy zdecydowalibyście się na pieska tej rasy? Może już posiadacie Welsch Corgi i chcecie się podzielić historiami związanymi z jego opieką? Serdecznie zachęcam do pozostawienia komentarza poniżej!