PiesRasy psów

Pies dla alergika – jaka rasa się nada? Sprawdź!

Pies dla alergika - jaka rasa się nada?

Jeśli Twoje dziecko lub Ty sam cierpisz na alergię na psią sierść, to wcale nie oznacza, że nie możesz mieć psa! W dzisiejszym wpisie podpowiadam, jaki jest idealny pies dla alergika. Poznajmy rasy, które są przyjazne nawet dla osób uczulonych na sierść!

Pies dla alergika – z czego wynika uczulenie na psy?

Uczulenie na psy wynika w większości przypadków z tego, że mamy uczulenie na mikroskopijne płatki skóry, które są wytwarzane przez czworonogi lub ich ślinę. Zarówno w naskórku, jak i w ślinie znajduje się alergen – Can f1. Najczęściej objawy alergii pojawiają się więc wtedy, gdy pies linieje i zrzuca sierść.

Tak naprawdę nie ma psa, który nie wywoływałby alergii, jednak niektóre rasy nie przechodzą procesu linienia, tym samym nie rozprzestrzeniając w mieszkaniu lub w domu alergenów (które są przez nie wydzielane tak samo, jak i przez inne rasy). Jaki jest idealny pies dla alergika? Poniżej zestawiłam najlepsze rasy psów dla alergików.

Pies dla alergika – oto rasy, które są idealne dla alergika

#1 Pudel

Pies dla alergika - pudel
https://pin.it/ly7gyqu7duv74f

Pudle to typowa wełnista rasa, dzięki czemu został on uznany za psa o mniejszym potencjale alergizującym.

#2 York

Pies dla alergika - york
https://pin.it/4qspgnyz7tynzt

Yorki nie pozostawiają w mieszkaniu łupieżu i nie linieją, dzięki czemu mogą one zamieszkać w domu alergika.

#3 Nagi Pies Meksykański, Grzywacz Chiński

Pies dla alergika - grzywacz
https://pin.it/js7jrf5qgrrlbv

Zarówno nagi pies meksykański, jak i grzywacz chiński to psy, które posiadają sierść w bardzo szczątkowej formie. Dzięki temu rasy te nadają się do mieszkania, w którym bytują alergicy.

#4 Bichon frise

bichon frise
https://pin.it/5xiclcfnluzldu

Bichon frise to poza psami bezwłosymi jedna z najczęściej polecanych ras dla alergików. Psy te nie linieją, a ich sierść jest miła w dotyku i kręcona.

#5 Basenji

basenji
https://pin.it/xeu7oglbdbklq6

Krótka sierść i brak łupieżu – to właśnie basenji! Poza tym, że nie szczekają i dobrze sprawdzają się w niewielkim mieszkaniu w bloku, pieski te także nadają się do tego, by mógł je hodować alergik.