Rasy psów

Owczarek australijski – wszystko, co warto wiedzieć, zanim wybierzesz tę rasę!

Owczarek australijski - wszystko, co warto wiedzieć, zanim wybierzesz tę rasę!

Owczarek australijski, czyli Aussie

Owczarek australijski to pies pasterski, który, wbrew temu, na co wskazuje jego nazwa, został wyhodowany w USA. Rasa ta jest polecana osobom aktywnym i często podróżującym, ponieważ potrafi bardzo szybko przystosować się do nowych warunków.

Owczarek australijski – co warto wiedzieć, zanim się na niego zdecydujemy?

Owczarek australijski to rasa, która jest bardzo łagodna i pojętna, ale ma duże potrzeby ruchowe, a także nie lubi nudy. Jeśli nie zapewnimy mu wystarczającej ilości aktywności fizycznych i interesujących zajęć, mały psiak może w przypływie nudy nawet zdemolować nasze mieszkanie.

Aussie sprawdzi się dobrze w domu z małymi dziećmi, pieski te bardzo szybko przywiązują się do członków rodziny. Pies ten wymaga jednak czujnego i pewnego siebie właściciela, który poprowadzi go tak, by nie nauczył się on złych nawyków i zapewni mu dostateczną ilość rozrywek, zarówno fizycznych, jak i umysłowych.

Owczarek australijski to rasa, która nadaje się zarówno na psa rodzinnego, jak i na psa pracującego. Aussie są coraz częściej spotykane w Polsce, także w roli psa ratunkowego lub psa terapeutycznego. Osobiście, nie widuję zbyt wielu przedstawicieli tej rasy w moim mieście. Słyszałam za to wiele opinii, jakoby owczarki australijskie były bardzo trudne do ułożenia. A Wy jakie macie zdanie na ten temat?