Rasy psów

Owczarek australijski – wszystko, co warto wiedzieć, zanim wybierzesz tę rasę!

Owczarek australijski - wszystko, co warto wiedzieć, zanim wybierzesz tę rasę!

Owczarek australijski to rasa, która niezmiennie mnie fascynuje. Nie wiem jednak, czy zdecydowałabym się hodować tego psa. Co warto wiedzieć, zanim wybierzemy na psiego towarzysza owczarka australijskiego?

Owczarek australijski, czyli Aussie

Owczarek australijski to pies pasterski, który, wbrew temu, na co wskazuje jego nazwa, został wyhodowany w USA. Rasa ta jest polecana osobom aktywnym i często podróżującym, ponieważ potrafi bardzo szybko przystosować się do nowych warunków.

Owczarek australijski – co warto wiedzieć, zanim się na niego zdecydujemy?

Owczarek australijski to rasa, która jest bardzo łagodna i pojętna, ale ma duże potrzeby ruchowe, a także nie lubi nudy. Jeśli nie zapewnimy mu wystarczającej ilości aktywności fizycznych i interesujących zajęć, mały psiak może w przypływie nudy nawet zdemolować nasze mieszkanie.

Aussie sprawdzi się dobrze w domu z małymi dziećmi, pieski te bardzo szybko przywiązują się do członków rodziny. Pies ten wymaga jednak czujnego i pewnego siebie właściciela, który poprowadzi go tak, by nie nauczył się on złych nawyków i zapewni mu dostateczną ilość rozrywek, zarówno fizycznych, jak i umysłowych.

Owczarek australijski to rasa, która nadaje się zarówno na psa rodzinnego, jak i na psa pracującego. Aussie są coraz częściej spotykane w Polsce, także w roli psa ratunkowego lub psa terapeutycznego. Osobiście, nie widuję zbyt wielu przedstawicieli tej rasy w moim mieście. Słyszałam za to wiele opinii, jakoby owczarki australijskie były bardzo trudne do ułożenia. A Wy jakie macie zdanie na ten temat?